Už jste dosáhli svého cíle? Blahopřeji, jste na začátku!!!

Už jste dosáhli svého cíle? Blahopřeji, jste na začátku!!!

Dosáhli jste svého cíle, je jedno jestli je v soukromém či profesním životě. Blahopřeji. Jste ale na vrcholu. za sebe Vám říkám ne. Před Vámi jsou ještě další úspěchy a Vy by jste tak mohli usnout na vavřínech a neposunout se v životě dál. Byla by to zcela jistě chyba. Je třeba popřemýšlet  jak dál? Nevíte?

Vždy, když lezeme na pomyslný vrchol našeho životního cíle, říkáme si, teď je to super, jsem tam, kde jsem chtěl být. Ale zkuste se podívat trochu zpátky, je cíl to, co jste hledali? Co se stalo ve chvíli, kdy jste cíle dosáhli? Není!!!

Na dosahování cíle je cesta, která k němu vede tím nejcenějším, co nás v životě může potkat. Na ní poznáváme nové lidi, sbíráme životní zkušenosti a postupy, které opravdu fungují. Tato cesta nám pomáhá vytyčit si další životní cíl a usnadní nám cestu k němu.

A co z toho vyplývá? Buďte vděční za každé klopýtnutí na Vaší cestě, za každý sebemenší zádrhel, protože jeho překonáním se stáváte silnějšími a odolnějšími. Vezměte si na cestu také pokoru, bez které každé naražení bude mnohem tvrdší. Naučte se se životem nebojovat, ale žít jej.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *