Plánuje Vám někdo život? Poslední, co si budete pamatovat – jeho záda.

Plánuje Vám někdo život? Poslední, co si budete pamatovat – jeho záda.

Než jsme se nadáli, končí nám za pár dni astronomické léto. Splnilo Vaše představy? Jeli jste na vysněnou dovolenou? Jaký typ dovolené upřednostňujete? Aktivní či pasivní. Kterou si vyberete? A kdo z Vaší rodiny vybírá dovolenou? Svoláte rodinnou poradu a dohodnete se? Nebo někdo zavelí a všichni se jako jeden muž zvednou a jedou? Jak je to ve Vaší rodině či blízkém okolí?

Máte ve vztazích trochu volnosti nebo se naprosto oddáváte názorům svého protějšku? Autonomie tedy nezávislost je jedním ze základních práv a svobod, které máte. Mějte svoji pomyslnou komnatu, do které se můžete byť jen na pár minut denně zavřít. Pokud ztratíte svoucnost, jak je tato vlastnost krásně nazvána v knize Alenka v říši divů, pak ztratíte i své cíle a sny a nakonec i svůj život. Ne fyzický, ale sociální.

Krása každého z nás spočívá právě v tom, že jsme jiní, máme odlišné názory, prožíváme vlastní pocity a konečně žijeme svůj život. Zásahy do našich názorů dokáží nenápadně nahlodávat sebevědomí, které je tak důležité pro dosahování cílů. Po opakovaných zásazích pak končíme jako skořápka bez názorů, cílů a svého života.

A lidé, kteří se snaží nás ovlivnit? Na konci svého díla nám ukáží jen svá záda.

Znáte to???

Nedejte se!!! 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *