Jak je možné si udržet vztahy (1. pokračování)

Jak je možné si udržet vztahy (1. pokračování)

Před nějakým časem jsem začal psát článek na pokračování o tom, jak je možné si udržet vztahy. Trocha vody uplynula a život se posunul o pár metrů v před. Chtěl jsem do děje vložit trochu napětí a musíte sami uznat, že se mi to opravdu povedlo. Ale pojďme k tématu, které Vás hodně zaujalo a na mojí stránce vede v počtu zobrazení.

Žijeme jako samotáři ve světě plném lidí

Posledně jsem skončil u přijetí pravdy druhého člověka. Ano. Takový stav je ve vztazích celkem běžný. Jakmile si najdeme protějšek, máme tendenci se přizpůsobit jeho chování. Jsme na to naprogramovaní od přírody! My Lidé jsme učíme neformálně od tvorů stejného druhu, tedy lidí. Styl dnešního života z nás však udělal samotáře. Hledíme na několik moderních slov jako jsou image, style, creativity a jsme svým způsobem singles ve společnosti. Je to bohužel tak. Přestože máme kolem sebe spoustu “přátel”, jsme na všechno svým způsobem sami. Přitom způsob života se v posledních 30 letech moc nezměnit. Co se ale změnilo je způsob komunikace mezi lidmi. Jestli si teď myslíte, že začnu psát o mobilech, emailu a dalších vymoženostech dnešní doby, tak jste na omylu. Vrátím se ke vztahům a způsobu přizpůsobení se okolí.

Skrýváme myšlení, touhy a naše potřeby

Neformální učení je způsob získávání nových zkušeností od lidí v našem okolí. Učením od nich si osvojíme a přivlastníme nejen jejich um, ale hlavně způsob uvažování. Trochu ztratíme svoucnost, jak  jsem psal v jednom článku tady na mém webu. Přijetím názorových vzorců a způsobu chování ztrácíme kousek sebe. Odevzdáme jej na úkor vztahu, který prožíváme a začneme se chovat tak, abychom se druhé polovině našeho já zalíbili. Je to cesta, která je velmi dlouhá a rozhodně není jednoduchá. Jednoho dne však člověk zjistí, že se něco změnilo. A co tak zásadního se změní, aby se změnilo i něco tak pevného jako byl náš vztah??? Změní se naše osobnost a osobitost, díky které jsme byli pro druhou stranu ve vtahu atraktivní. Představte si, že si najdete partnera/ku, který/á uvažuje naprosto stejně jako vy. No hrůza. Než řeknete:”Jdeme”, bleskurychle Vás doplní:”do kina”. A to j ten okamžik, který nikdo z nás nechce v pokročilém vztahu zažít. Na začátku to má jakési kouzlo. Přeci, když jsme zde jeden pro druhého, je moc roztomilé, dokážeme-li odhadnout partnera. Avšak zde je to milé poznávání a krása nového vztahu. Po nějaké době se však z toho stane odrhovačka, která pěkně leze na nervy. Všechny naše tajemství jsou odhalena a nám nezůstává v rukávu žádné eso pro toho druhého.

Jak funguje vztah???

A tady je druhé moje zamyšlení nad udržením si vztahu. Buďte svoucí. Mějte své koutky, které jen tak neodhalíte, schovávejte si esa v rukávu. Myslím tím pozitivní záležitosti, kterými můžete svůj protějšek mile překvapit. Nebojte se poodhalit kousek svého myšlení a pusťte se do opravdového poznávání vašeho partnera/ky. Funguje to naprosto skvěle. Odhalením svého Já si vybudujete důvěru, na které bude váš vztah pevně stát jako na betonovém piedestalu.Nikdo a nic ho neshodí. A na druhé straně buďte tolerantní a pokud se Vám něco nebude při odhalování tajemných koutků na partnerovi líbit, dejte to najevo, ale s citem, protože zrovna Vám odhaluje svá nejcitlivější zákoutí svého myšlení.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *