5 skutečných mýtů, proč je lepší se nechat zaměstnat část 3.

5 skutečných mýtů, proč je lepší se nechat zaměstnat část 3.

Poslední a nejhlubší část mého článku o mýtech spojených se zaměstnáním. Pohodlně se usaďte, protože dnes se dotknu vašeho nitra a ega. Nechte se unášet vlnou vašich myšlenek a zhodnoťte si sami pro sebe, jestli jsme v zaměstnání spokojeni :-).

Čtvrtý mýtus – Bez práce koláče

Přiznejme si jednu důležitou věc. Každá práce vyžaduje energii, pro každý výdělek je potřeba investovat jakousi energii, aby vše fungovalo. Koláče už dnes nejsou tou hlavní platební metodou. Svět se nám od středověku změnil, a tak používáme místo koláčů peníze. Rovnice pro naši dobu tedy zní INVESTOVANÁ ENERGIE X INVESTOVANÝ ČAS = PENÍZE. Ale funguje vždy? Na to existuje jedna jasná odpověď ANO. Má to ale ještě jeden skrytý faktor. A tím je pozornost. Pozornost je jakási pojistka pro celý systém. Pozornost je veličina, která se jen těžko měří. Nicméně v celém kolotoči života hraje rozhodující roli. pozornost v partnerství znamená opětovanou lásku, pozornost v práci značí mít dost peněz, pozornost dětem, znamená zažívat jejich bezmeznou lásku.

A jak s pozorností a energií vynakládat? Uvědomujete si dostatečně, že energie je vyčerpatelná veličina, kdežto pozornost nikoliv. Jakmile investujete příliš mnoho energie do určité činnosti, pak se také rychle unavíte a “odpadnete” dřív, než dosáhnete svého vytyčeného cíle.

Kam se dívám, tam to kvete

Zatímco energie vyžaduje dobré rozplánování sil na daný úkol. S pozorností je to trochu jinak. Veličina pozornost je totiž omezena nikoliv vaší energií, ale časem. Ano, čas je tím hlavním hráčem na poli pozornosti. Čas se plánuje trochu lépe než energie. S vlastní energií plýtváme a kolikrát u cíle již nezbývá, než se do něj doslova doplazit. Pozornost je mnohem jednodušší si rozvrhnout na určité časové úseky. Například 6 6 6 6 (6 hodin práce, 6 hodin pro sebe např. relaxace, bazén, 6 hodin pro rodinu a 6 hodin spánku). Oněch 6 hodin pozornosti pro práci pak vyžaduje 6 hodin naprostého odevzdání myšlenek práci. Pokud investujete opravdu svůj čas intenzivně práci, pak jí věnujete i dostatek pozornosti. Co však často děláme při práci? Prokrastinujeme. Jistě je Vám blízké, že občas se zahledíte do prázdna a nic Vás nenapadá nebo se vyhýbáte úkolu, který je Vám nepříjemný. Tento čas odečtěte z pozornosti. Zbude vám čas, který je skutečně věnován danému úkolu a to je čas, který jste skutečně pracovali. Tuto tématikou se zabývám také na svých seminářích.

No a co tedy je tím čtvrtým mýtem? Pokud jste zaměstnanci a toužíte po vlastním podnikáním, ale obáváte se, že to nepůjde, pak je tento mýtus přímo pro Vás jako stvořený. Investujte energii a pozornost do rozjezdu svých podnikatelských snů a věřte, že vše začne fungovat!!!

Pátý mýtus – Tlaky okolí

Zkusili jste někdy oznámit svému okolí, že se chystáte podnikat na vlastní pěst? Okolím myslím vaše blízké, kteří chodí do zaměstnání. Rodiče, prarodiče, sourozence, tety a strejdy. Zkuste to, i kdyby to nebyla pravda. Co Vám k to mu mohu s jistotu říct dopředu je, že takovou vlnu negativity jste ještě nikdy nezažili. Následující věty si napište na papírek a můžete si je při rozhovoru s Vašimi blízkými odškrtávat.

To nedokážeš, víš jak je to těžké?
Uvědom si, že to nebude chodit výplata!
Máš rodinu a nebudeš mít jistotu výdělku!
Jsi mladý/á a nemáš zkušenosti!
Velké firmy tě rozdrtí!
Zákazníci ti nebudou včas platit!
Zákazníci ti nebudou vůbec platit!
Dostaneš se do dluhů nebo do kriminálu!
atd……

Výherce v negativitě odměňte láhví dobrého vína na deprese. A spusťte sebehodnotící systém. Na každou radu vašeho “oponenta” si najděte vlastní pozitivní větu. Například “Uvědom si, že ti nebude chodit výplata!” si oponujte větou “Budou mi chodit peníze za faktury průběžně a třeba i v mnohem větším sumách než almužna 15. v měsíci”.

Maminka mi říkala, že musím chodit do práce, abych dostal výpatu

Pokud to sami se sebou a podnikáním myslíte vážně, pak pro vás nebude těžké najít pozitiva tam, kde ostatní vidí negativa. A pokud uvidíte pozitiva, tam, kde ostatní podléhají pesimismu, pak jste přesvědčeni o opaku a měli byste začít.

Vymažte těchto pět mýtů z vašeho života a je velká pravděpodobnost, že uspějete a věřte že Paretovo pravidlo funguje vždy a všude. Nikdy nebude ničeho 100%, jelikož vše na světe je děleno 80/20.

Pokud máte jakýkoliv dotaz týkající se těchto mýtů, víte kde mě najdete. V menu této stránky najdete odkaz na poradnu, kde se můžete na cokoliv bezplatně zeptat (i soukromě, abychom ti probrali mezi 4 očima). Na Přijímám i zprávy na Facebooku.

Mýtům zánik a životu zdar

Eduard Gratzl

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *