5 skutečných mýtů, proč je lepší se nechat zaměstnat

5 skutečných mýtů, proč je lepší se nechat zaměstnat

V současné době dosahuje nezaměstnanost v naší drahé republice minima, kterého se za posledních 27 let podařilo dosáhnout snad je jednou. Co to znamená? Jediné. Češi jsou raději zaměstnáni, než aby podnikali na vlastní pěst. Protože se blíží termín akce, na které budu rozebírat poměry a vztahy mezi zaměstnanci, zaměstnavateli a zaměstnáním, malé zamyšlení nad problematikou přijde vhod.

První mýtus – JE TO BEZ STAROSTÍ

Co je na tomto důvodu pravda? Přátelé, bez starostí není nic na tomto světě. Poku zaměstnanci nepracují pro firmu, pak firma netvoří žádnou přidanou hodnotu, upadá v současnosti velmi oblíbený výraz cashflow, klesá objem zakázek, snižuje se kvalita provedené práce a firma někdy pomalu, někdy rychleji upadá v zapomnění. Mnozí podnikatelé si pak říkají, jak je to možné. Dávám firmě tolik a přitom to jde od desíti k pěti. Pravý důvod je nasnadě. Tým pracovníků nefunguje jako dobře promazané soukolí? Pak se musí stroj v nejbližší době zadřít, což je ještě ta lepší varianta. V horším případě v něm zapraská a celé soukolí se rozpadne. A starosti pro zaměstnance jsou tady. V lepším případě se sníží dočasně platy a náklady na firemní výhody, v horším případě těch starostí přibude a skončí na dlažbě. A je to tedy skutečně bez starostí? A když se zeptám Vás podnikatelů, jak funguje vaše soukolí, je to bez problémů, nebo dochází mazání. Jsou Vaši zákazníci spokojeni? Vracejí se k Vám nebo je vidíte poprvé a naposledy? A co na to říkáte Vy, kteří jste zaměstnanci soukromých firem? Pracujete pro firmu nebo chodíte do práce jen pro výplatu. V dnešní době existuje mnoho metod, jak odhalit slabé články řetězu a včas je eliminovat, tedy i nefunkční pracoviště nemusí dlouhodobě přidírat kolečka soukolí fungující firmě.

Druhý mýtus – BUDU MÍT DŮCHOD

I tato mince má dvě strany. Na jednu stranu je to vrtkavá pravda, že jako zaměstnanec si v našem státě přijdete na stará kolena k jakési almužně, které se říká penze, ovšem máte jistotu, že bude dostatečný vzhledem k vašim nárokům v životě. Penze člověka, který si vydělává dnes 25 000 Kč čistého se v současné době pohybuje okolo poloviny této částky měsíčně. Vystačíte si s tím. Zkuste si odložit polovinu současného platu hned následující měsíc a zkuste ze zbytku vyžít. Pravděpodobně se budete muset dost výrazně uskromnit. Nebo snad ne? Socialistické zřízení tady už 27 let nefunguje a proto bychom měli myslet jinak. Každý podnikatel, který nechce umírat v chudobě myslí na pasivní příjmy. Každý zaměstnanec, který nechce umírat v chudobě myslí na to, aby si ušetřil 500 – 1000 Kč měsíčně, na lepší důchod. je to však řešení. Já osobně si to nedokážu představit. Každopádně kdyby jste se stali…pokračování zítra.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *